08 68 270 0912

مشاوره و تعمیرات شبانه روزی چمبر و یخچال فریزر آزمایشگاهی

91003102

شماره تلفن ثامن لب

8 صبح الی 6 عصر

از شنبه تا پنج شنبه به غیر از روزهای تعطیل

چمبر

چمبر چیست ؟محفظه محیطی که به آن اتاق اقلیمی یا اتاق اقلیمی نیز می گویند، محفظه ای است که برای آزمایش اثرات شرایط محیطی مشخص بر روی اقلام بیولوژیکی، محصولات صنعتی ، مواد و دستگاه ها و اجزای الکترونیکی استفاده می شود.
از چنین اتاقکی می توان استفاده کرد.
1- به عنوان یک آزمایش مستقل برای اثرات محیطی بر روی نمونه های آزمایشی
2- به عنوان آماده سازی نمونه های آزمایشی برای آزمایش های فیزیکی یا آزمایش های شیمیایی بیشتر
3- به عنوان شرایط محیطی برای انجام آزمایش نمونه ها
در ادامه با مقاله چمبر چیست با ما همراه باشید.
یک محفظه آزمایش محیطی به طور مصنوعی شرایطی را تکرار می کند که ماشین آلات، مواد، دستگاه ها یا اجزا ممکن است در معرض آن قرار گیرند. همچنین برای تسریع اثرات قرار گرفتن در معرض محیط، گاهی اوقات در شرایطی که واقعاً انتظار نمی رود، استفاده می شود.

شرکت ثامن سرویس آریا با داشتن رزومه قوی در صنایع نظامی، الکترونیکی، مخابراتی، خودرو سازی ، دارو سازی ، صنایع و غیره توانایی ساخت ، تعمیر و اورهال انواع چمبرهای تست دما و رطوبت ، چمبر تست شرایط محیطی ،چمبر شوک دمایی و … با فاکتورهای مختلف را داراست.

همچنین ثامن لب به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده ارائه خدمات و اعزام تکنسین متخصص در زمینه تعمیر انواع چمبر ، چیلر و یخچال فریزرهای آزمایشگاهی می باشد.

تماس با ثامن لب
چمبر -Chamber
چمبر -Chamber

تاریخچه چمبر

تاریخچه چمبرها به تأسیس صنایع و نیازمندی‌های مختلف در زمینه تست و آزمایش محصولات برمی‌گردد. در زیر به خلاصه‌ای از تاریخچه چمبرها اشاره خواهیم کرد:

دهه 1940: ابتدا از اتاق‌های تست ساده با استفاده از اجزای مکانیکی ساده استفاده می‌شد. این اتاق‌ها در کنترل شرایط محیطی محدودیت داشتند و قادر به شبیه‌سازی شرایط پیچیده‌تر نبودند.

دهه 1950: با پیشرفت فناوری و نیازمندی‌های متنوع، چمبرهای تست و آزمایشگاهی پیشرفت کردند. استفاده از سیستم‌های مکانیکی پیشرفته و کنترلرهای الکترونیکی به شرایط محیطی دقیق‌تر و پایدارتر امکان می‌بخشید.

دهه 1960 و 1970: با پیشرفت فناوری و نیازمندی‌های صنایع مختلف، چمبرهای تست با توانایی‌های بیشتری در کنترل شرایط محیطی و شبیه‌سازی شرایط مختلف پدیدار شدند. استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده و گرم‌کننده پیشرفته، سیستم‌های تهویه هوا و رطوبت‌ساز، و کنترلرهای هوشمند امکان تنظیم دقیق دما، رطوبت و شرایط دیگر را فراهم می‌کرد.

دهه 1980 و بعد: با پیشرفت فناوری و رشد صنایع مختلف، چمبرهای تست توانایی بیشتری در تحقق شرایط محیطی دقیق و شبیه‌سازی مواقعه‌های مختلف را داشتند.

دهه 1990 و بعد: با پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، چمبرهای تست با امکانات هوشمندتر و قابلیت اتصال به شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت پدیدار شدند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا از راه دور اطلاعات شرایط محیطی چمبر را مانیتور کنند و کنترل کنند.

چمبرهای سری جدید

امروزه: چمبرهای تست با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند سنسورها، کنترلرهای هوشمند، سیستم‌های خنک کننده و گرم‌کننده پیشرفته، سیستم‌های تهویه هوا و رطوبت‌ساز، صفحات نمایش لمسی و امکان اتصال به شبکه‌های ارتباطی، قابلیت‌های بیشتری را در تنظیم و شبیه‌سازی شرایط محیطی فراهم می‌کنند.

همچنین، رویکردهای نوینی مانند استفاده از سیستم‌های هوشمند تصمیم‌گیری و یادگیری ماشینی در چمبرهای تست راه‌اندازی شده‌اند. این رویکردها امکان بهبود عملکرد و دقت سیستم‌ها را فراهم می‌کنند.

در کل، تاریخچه چمبرهای تست نشان می‌دهد که با گذشت زمان و توسعه فناوری، این سیستم‌ها به شکل پیشرفته‌تری طراحی و ساخته می‌شوند تا به تست و آزمایش محصولات در شرایط محیطی واقعی و دقیق کمک کنند.

آزمایش محفظه و چمبر

چمبر چیست؟

آزمایش محفظه شامل آزمایش و قرار دادن محصولات در شرایط مختلف محیطی در یک محیط کنترل شده است. تست اتاقک اقلیمی و تست شوک حرارتی بخشی از آزمایش محفظه است. آزمایش اتاقک آب و هوایی دسته وسیعی از روش‌ها برای شبیه‌سازی شرایط آب و هوایی یا قرار گرفتن در معرض بیش از حد شرایط محیطی برای یک محصول یا یک ماده در شرایط کنترل‌شده آزمایشگاهی و در عین حال تسریع‌شده است. از سوی دیگر، آزمایش شوک حرارتی برای شبیه‌سازی نحوه واکنش مواد هنگام قرار گرفتن در معرض تغییرات در شرایط آب و هوایی شدید، مانند رفتن از شرایط بسیار سرد به شرایط بسیار گرم در مدت زمان بسیار کوتاه (معمولاً تنها چند ثانیه) استفاده می‌شود.

انواع تست شرایط محیطی

دمای شدید
تغییرات ناگهانی و شدید دما - شوک حرارتی
ارتفاع
رطوبت یا رطوبت نسبی
ارتعاشات الکترودینامیکی
تابش الکترومغناطیسی
تست خوردگی چرخه ای
اسپری نمک
باران
هوازدگی
قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باعث تخریب UV می شود
خلاء

نمونه‌ها، نمونه‌ها یا اجزای ساخته شده در داخل محفظه قرار می‌گیرند و تحت یک یا چند مورد از این پارامترهای محیطی قرار می‌گیرند تا قابلیت اطمینان یا اندازه‌گیری اثرات پس از آن مانند خوردگی تعیین شود. در مورد ماشین آلات مانند موتورهای احتراق داخلی، محصولات جانبی مانند آلاینده ها نظارت می شوند.

یک محفظه محیطی می تواند یک اتاق کوچک باشد که هم برای آماده سازی نمونه های آزمایشی و هم برای انجام آزمایش استفاده می شود. این می تواند یک واحد کوچکتر باشد که برای اقلام تست تهویه استفاده می شود. همچنین، برخی از محفظه ها به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند روی یک دستگاه تست جهانی یا سایر دستگاه های آزمایش قرار گیرند.

بسیاری از اتاق ها در مجموعه ای از شرایط تنظیم شده اند. سایرین را می توان طوری برنامه ریزی کرد که از طریق توالی مشخصی از شرایط بچرخند.

از آنجایی که الزامات آزمایش ممکن است نسبتاً ساده یا پیچیده باشد، اتاق‌های آزمایش محیطی از نظر اندازه بسیار متفاوت هستند، از واحدهای کوچکی که برای قرار دادن روی نیمکت‌ها طراحی شده‌اند تا اتاق‌های پیاده‌روی بزرگ. اتاق‌های آزمایش معمولاً دارای درگاه‌های دید یا فیدهای ویدیویی هستند تا امکان بازرسی بصری نمونه را در طول آزمایش فراهم کنند. محفظه‌های ورودی دهانه‌ای را ایجاد می‌کنند که تکنسین‌ها ممکن است از آن برای رسیدگی به نمونه‌های آزمایشی استفاده کنند. اتاق‌هایی که نور بصری داخلی را ارائه می‌کنند باید گرمای تولید شده را در نظر گرفته و متناسب با آن جبران کنند.

مانند تنوع گسترده در اندازه، تعدادی از گزینه های کنترل کاربر در دسترس است، از نشانگرهای آنالوگ ساده تا خواندن های دیجیتال مدرن تر با نمایشگرهای LCD. محفظه‌ها ممکن است قابل برنامه‌ریزی کامپیوتری باشند و اتاق‌های آزمایشی تحت شبکه یا تحت وب با سرورهای وب داخلی نیز در دسترس هستند.

انواع اتاق آزمایش

محفظه های آزمایشی که به صورت مکانیکی خنک می شوند
محفظه های آزمایشی خنک شده با نیتروژن مایع
اتاق‌های پیاده‌روی مدولار[3]

استانداردهای اتاق آزمایش

چندین سازمان استاندارد استانداردها و راهنمایی هایی را در مورد ساخت محفظه آزمایش محیطی، استانداردهای کنترل دما و تحمل های مهندسی ارائه می کنند.

موسسه علوم و فناوری محیطی[4][5]
موسسه تهویه مطبوع، گرمایش و تبرید (موسسه آمریکایی مبرد سابق)
انجمن مهندسین گرمایش، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا تهویه هوا#گرمایش
ASTM International
آزمایشگاه های بیمه گر
NSF International
FM Global
انجمن استاندارد کانادا
سازمان بین المللی استاندارد سازی
MIL-STD-810، "استاندارد روش تست برای ملاحظات مهندسی محیط زیست و تست های آزمایشگاهی"، نسخه G در حال حاضر (2010)، صادر شده در سال 2009
IEC 60068، "تست محیطی"، با بسیاری از قطعات.

همچنین ببینید چمبر چیست؟

تست خوردگی چرخه ای
آزمایش افشاندن نمک
ترک خوردگی استرس محیطی
اتاق های آب و هوایی دوریوت
تسریع در پیری
غربالگری استرس محیطی[3]
شکستگی استرس محیطی
MIL-STD-810، استاندارد وزارت دفاع برای ملاحظات مهندسی محیط زیست و تست های آزمایشگاهی
ماندگاری
شرایط استاندارد دما و فشار
تست خستگی حرارتی مکانیکی
دستگاه تست جهانی
آزمایش آب و هوا پلیمرها
تثبیت کننده های پلیمری

چمبر چیست | What is chamber

به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
چمبر تست پایداری

Stability Chamber

Stability Chamber: An Engineering Perspective A stability chamber, also known as a stability test chamber, is a device designed to create and maintain stable temperature

چمبر تست پایداری

إصلاح غرفة اختبار الاستقرار

ثامن سيرفيس آريا هي شركة متخصصة رائدة في مجال تصنيع وإصلاح وتجديد غرف اختبار الاستقرار. تتمتع الشركة بخبرة عالية في هذا المجال وهي مجهزة لتقديم

چمبر تست پایداری

Камера для испытаний на стабильность

Компания Saman Service Aria является ведущим специализированным центром по проектированию, производству, ремонту и модернизации камер стабильности тестирования. Мы готовы отправить своих экспертов по всему миру.

ساخت ، تعمیر و اورهال چمبر تست پایداری

چمبر تست پایداری

چمبر تست پایداری (Stability chamber) امکان انجام و نظارت بر تست های شیمیایی، بیولوژیکی و میکروبیولوژیکی را فراهم می کند. محفظه های تست پایداری دما