از دمای 250+ درجه تا دمای 150- درجه بدون محدودیت

08 68 270 0912

تعمیرات شبانه روزی چمبر و یخچال فریزر آزمایشگاهی

91003102

شماره تلفن ثامن لب

7 صبح الی 6 عصر

از شنبه تا پنج شنبه به غیر از روزهای تعطیل

چمبر چیست؟

چمبر چیست ؟محفظه محیطی که به آن اتاق اقلیمی یا اتاق اقلیمی نیز می گویند، محفظه ای است که برای آزمایش اثرات شرایط محیطی مشخص بر روی اقلام بیولوژیکی، محصولات صنعتی ، مواد و دستگاه ها و اجزای الکترونیکی استفاده می شود.
از چنین اتاقکی می توان استفاده کرد.
1- به عنوان یک آزمایش مستقل برای اثرات محیطی بر روی نمونه های آزمایشی
2- به عنوان آماده سازی نمونه های آزمایشی برای آزمایش های فیزیکی یا آزمایش های شیمیایی بیشتر
3- به عنوان شرایط محیطی برای انجام آزمایش نمونه ها
در ادامه با مقاله چمبر چیست با ما همراه باشید.
یک محفظه آزمایش محیطی به طور مصنوعی شرایطی را تکرار می کند که ماشین آلات، مواد، دستگاه ها یا اجزا ممکن است در معرض آن قرار گیرند. همچنین برای تسریع اثرات قرار گرفتن در معرض محیط، گاهی اوقات در شرایطی که واقعاً انتظار نمی رود، استفاده می شود.

شرکت ثامن سرویس آریا با داشتن رزومه قوی در صنایع نظامی، الکترونیکی، مخابراتی، خودرو سازی ، دارو سازی ، صنایع و غیره توانایی ساخت ، تعمیر و اورهال انواع چمبرهای تست دما و رطوبت ، چمبر تست شرایط محیطی ،چمبر شوک دمایی و … با فاکتورهای مختلف را داراست.

همچنین ثامن لب به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده ارائه خدمات و اعزام تکنسین متخصص در زمینه تعمیر انواع چمبر ، چیلر و یخچال فریزرهای آزمایشگاهی می باشد.

تماس با ثامن لب

آزمایش محفظه و چمبر

چمبر چیست؟

آزمایش محفظه شامل آزمایش و قرار دادن محصولات در شرایط مختلف محیطی در یک محیط کنترل شده است. تست اتاقک اقلیمی و تست شوک حرارتی بخشی از آزمایش محفظه است. آزمایش اتاقک آب و هوایی دسته وسیعی از روش‌ها برای شبیه‌سازی شرایط آب و هوایی یا قرار گرفتن در معرض بیش از حد شرایط محیطی برای یک محصول یا یک ماده در شرایط کنترل‌شده آزمایشگاهی و در عین حال تسریع‌شده است. از سوی دیگر، آزمایش شوک حرارتی برای شبیه‌سازی نحوه واکنش مواد هنگام قرار گرفتن در معرض تغییرات در شرایط آب و هوایی شدید، مانند رفتن از شرایط بسیار سرد به شرایط بسیار گرم در مدت زمان بسیار کوتاه (معمولاً تنها چند ثانیه) استفاده می‌شود.

انواع تست شرایط محیطی

دمای شدید
تغییرات ناگهانی و شدید دما - شوک حرارتی
ارتفاع
رطوبت یا رطوبت نسبی
ارتعاشات الکترودینامیکی
تابش الکترومغناطیسی
تست خوردگی چرخه ای
اسپری نمک
باران
هوازدگی
قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باعث تخریب UV می شود
خلاء

نمونه‌ها، نمونه‌ها یا اجزای ساخته شده در داخل محفظه قرار می‌گیرند و تحت یک یا چند مورد از این پارامترهای محیطی قرار می‌گیرند تا قابلیت اطمینان یا اندازه‌گیری اثرات پس از آن مانند خوردگی تعیین شود. در مورد ماشین آلات مانند موتورهای احتراق داخلی، محصولات جانبی مانند آلاینده ها نظارت می شوند.

یک محفظه محیطی می تواند یک اتاق کوچک باشد که هم برای آماده سازی نمونه های آزمایشی و هم برای انجام آزمایش استفاده می شود. این می تواند یک واحد کوچکتر باشد که برای اقلام تست تهویه استفاده می شود. همچنین، برخی از محفظه ها به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند روی یک دستگاه تست جهانی یا سایر دستگاه های آزمایش قرار گیرند.

بسیاری از اتاق ها در مجموعه ای از شرایط تنظیم شده اند. سایرین را می توان طوری برنامه ریزی کرد که از طریق توالی مشخصی از شرایط بچرخند.

از آنجایی که الزامات آزمایش ممکن است نسبتاً ساده یا پیچیده باشد، اتاق‌های آزمایش محیطی از نظر اندازه بسیار متفاوت هستند، از واحدهای کوچکی که برای قرار دادن روی نیمکت‌ها طراحی شده‌اند تا اتاق‌های پیاده‌روی بزرگ. اتاق‌های آزمایش معمولاً دارای درگاه‌های دید یا فیدهای ویدیویی هستند تا امکان بازرسی بصری نمونه را در طول آزمایش فراهم کنند. محفظه‌های ورودی دهانه‌ای را ایجاد می‌کنند که تکنسین‌ها ممکن است از آن برای رسیدگی به نمونه‌های آزمایشی استفاده کنند. اتاق‌هایی که نور بصری داخلی را ارائه می‌کنند باید گرمای تولید شده را در نظر گرفته و متناسب با آن جبران کنند.

مانند تنوع گسترده در اندازه، تعدادی از گزینه های کنترل کاربر در دسترس است، از نشانگرهای آنالوگ ساده تا خواندن های دیجیتال مدرن تر با نمایشگرهای LCD. محفظه‌ها ممکن است قابل برنامه‌ریزی کامپیوتری باشند و اتاق‌های آزمایشی تحت شبکه یا تحت وب با سرورهای وب داخلی نیز در دسترس هستند.

انواع اتاق آزمایش

محفظه های آزمایشی که به صورت مکانیکی خنک می شوند
محفظه های آزمایشی خنک شده با نیتروژن مایع
اتاق‌های پیاده‌روی مدولار[3]

استانداردهای اتاق آزمایش

چندین سازمان استاندارد استانداردها و راهنمایی هایی را در مورد ساخت محفظه آزمایش محیطی، استانداردهای کنترل دما و تحمل های مهندسی ارائه می کنند.

موسسه علوم و فناوری محیطی[4][5]
موسسه تهویه مطبوع، گرمایش و تبرید (موسسه آمریکایی مبرد سابق)
انجمن مهندسین گرمایش، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا تهویه هوا#گرمایش
ASTM International
آزمایشگاه های بیمه گر
NSF International
FM Global
انجمن استاندارد کانادا
سازمان بین المللی استاندارد سازی
MIL-STD-810، "استاندارد روش تست برای ملاحظات مهندسی محیط زیست و تست های آزمایشگاهی"، نسخه G در حال حاضر (2010)، صادر شده در سال 2009
IEC 60068، "تست محیطی"، با بسیاری از قطعات.

همچنین ببینید چمبر چیست؟

تست خوردگی چرخه ای
آزمایش افشاندن نمک
ترک خوردگی استرس محیطی
اتاق های آب و هوایی دوریوت
تسریع در پیری
غربالگری استرس محیطی[3]
شکستگی استرس محیطی
MIL-STD-810، استاندارد وزارت دفاع برای ملاحظات مهندسی محیط زیست و تست های آزمایشگاهی
ماندگاری
شرایط استاندارد دما و فشار
تست خستگی حرارتی مکانیکی
دستگاه تست جهانی
آزمایش آب و هوا پلیمرها
تثبیت کننده های پلیمری

چمبر چیست | What is chamber

به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر شبانه روزی چمبر و فریزر آزمایشگاهی
ساخت و تعمیر چمبر تست دما و رطوبت

شبکه اجتماعی

مقالات پر بازدید

واحد تعمیر و اورهال چمبر ثامن لب

تعمیر چمبر و فریزر آزمایشگاهی

رنج دمایی مثبت 250+ درجه الی منفی 150- درجه

ساخت ، تعمیر و اورهال فریزر منفی 86- درجه

فریزر منفی86- درجه

فریزر منفی 86 درجه: راهنمای جامع برای نگهداری ایمن نمونه‌ها فریزرهای منفی 86 درجه سلسله مراتب زمانی بسیار حیاتی در آزمایشگاه‌ها و محیط‌های پزشکی ایفا

نمایندگی تعمیر یخچال آزمایشگاهی

تعمیر یخچال‌های آزمایشگاهی

عنوان: راهنمای کامل برای تعمیر یخچال‌های آزمایشگاهی: اصول، مشکلات رایج و راه‌حل‌ها مقدمه:یخچال‌های آزمایشگاهی نقش بسیار حیاتی در حفظ نمونه‌های حساس و مواد شیمیایی دارند.

این عکس یک چمبر دارویی پیشرفته را به تصویر می‌کشد که برای نگهداری بهینه و ایمن داروها طراحی شده است. دیوارهای این چمبر دارویی با استفاده از سیستم‌های حرارتی و رطوبتی هوشمند، به دقت شرایط محیطی را تنظیم می‌کنند. تجهیزات کنترلی پیشرفته این چمبر امکان مدیریت دما و رطوبت را با دقت فراهم می‌سازند. شیشه‌های دیداری این چمبر به عنوان واسطه‌ای مهم برای مشاهده و نظارت بر داروها عمل می‌کنند. نورپردازی مناسب و سیستم‌های حفاظتی موجود در این چمبر نشان از توجه به ایمنی و حفظ کیفیت داروها دارد. این تصویر به وضوح نشان می‌دهد که چگونه چمبر دارویی به عنوان یک محیط کنترلی پیشرفته، نقش اساسی در حفظ و نگهداری ایمن داروها ایفا می‌کند.

چمبر دارویی

اساسی‌ترین عامل در نگهداری و حفاظت داروها مقدمه چمبر دارویی به عنوان ستون فقرات صنعت داروسازی شناخته می‌شود که وظیفه حفاظت و نگهداری داروها را

در این تصویر، یک چمبر آزمایشگاهی به نمایش گذاشته شده است که جزء تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی محسوب می‌شود. این چمبر قابلیت ایجاد و شبیه‌سازی شرایط محیطی مختلف از جمله دما، رطوبت، و فشار را داراست. به وسیله‌ی این تجهیزات، امکان انجام آزمایش‌ها و تست‌های متنوع بر روی محصولات مختلف با اهمیت بالا ممکن می‌شود. این تصویر نمایانگر نقش اساسی این تجهیزات در ابتکارات تحقیقاتی و صنعتی برای بهبود کیفیت و استانداردهای محصولات است.

چمبر

چمبر چیست؟ راهنمای کامل محفظه تست یا چمبر تست محیطی به همراه توضیح انواع و اجزا مقدمه:چمبر تست، یا همان محفظه تست محیطی، ابزاری حیاتی

"نخستین بار در ایران، ثامن لب با تلاش‌های بی‌وقفه به دمای -150 درجه سانتی‌گراد دست یافته است."